Volg mij

  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
Home
Sofie Joosen

Main navigation

  • Home
  • Over Sofie
  • Parlementair Werk
  • Nieuws
  • Duffel
  • Agenda
  • Contact
Lees voor
Zoeken Menu

Main navigation

  • Home
  • Over Sofie
  • Parlementair Werk
  • Nieuws
  • Duffel
  • Agenda
  • Contact

Volg mij

  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
Lees voor
Close search modal

Search in Sofie Joosen

Sofie Joosen

Vlaams Parlementslid en burgemeester van Duffel

Kruimelpad
  • Home
  • Nieuws
  • Naar een dierproefvrij Vlaanderen
Lees voor

Naar een dierproefvrij Vlaanderen

Gepubliceerd op donderdag 2 februari 2023

Vlaams Parlementslid Sofie Joosen diende samen met haar collega’s Gwenny De Vroe (Open Vld) en Tinne Rombouts (cd&v) een voorstel van resolutie in om werk te maken van een toekomst zonder dierproeven in Vlaanderen. Het voorstel werd woensdag 1 februari goedgekeurd in de Commissie Landbouw van het Vlaams Parlement. “Via een actieplan met duidelijke doelstellingen, het voorzien van voldoende budgetten voor het onderzoek naar alternatieven en het verbeteren van de kennisdeling en samenwerking willen we snel een belangrijke stap voorwaarts zetten” aldus Sofie Joosen. 

Dierenwelzijn wordt door onze partij hoog in het vaandel gedragen. Niet alleen is minister Ben Weyts enorm begaan met de bevoegdheid, Vlaanderen neemt ook al jaren een voortrekkersrol op zich op het vlak van dierenwelzijn. Als lid van de commissie Dierenwelzijn is Sofie Joosen nauw betrokken bij de materie. Of het nu gaat om huisdieren, hobbydieren, landbouwdieren of dieren die gebruikt worden voor wetenschappelijk onderzoek, allen hebben zij het recht op een kwaliteitsvol leven.

Relatief veel dierenproeven in Vlaanderen

Het debat over dierproeven is uiteraard dubbel. Door het groot aantal wetenschappelijke instellingen en farmaceutische bedrijven worden in Vlaanderen nog relatief veel dierproeven uitgevoerd. We behoren tot de wereldtop op het vlak van geneeskunde en farmacie. Heel wat medische vooruitgang is opgebouwd door dierproeven maar dat mag er ons niet van weerhouden om op zoek te gaan naar alternatieven. 

Voldoende alternatieven maar onbekend

Ook een verbetering van kennisdeling en samenwerking kan bijdragen tot een vermindering van het aantal dierproeven. Zo kunnen lessen getrokken worden uit goede praktijken in binnen- en buitenland. Het probleem bij dierproeven is vaak dat er niet zozeer geen alternatief voorhanden is, wel dat het niet genoeg bekend is. Het centraliseren van kennis in digitale databanken kan daarbij helpen.

Actieplan

Volgens Sofie Joosen is het de bedoeling dat er een actieplan komt met duidelijke doelstellingen. "Belangrijke aandachtspunten daarbij zijn om pijnlijke proeven en proeven met (half)apen, katten, honden en grote zoogdieren maximaal te vermijden", klinkt het. 

Lees hieronder verder
Dierproefvrij Vlaanderen
Onderwerpen
Dierenwelzijn

Deel met anderen

  • Facebook
  • Linkedin
  • Twitter
  • Whatsapp
  • E-mail
  • Copy url
Terug naar boven

Meest recente berichten

Terug naar nieuwsoverzicht
Burgemeester Sofie Joosen legt opnieuw de eed af bij gouverneur Cathy Berx.

Eedaflegging bij gouverneur

29 januari 2025
Lees meer
Sofie Joosen is nieuwe voorzitter politiecollege

Sofie Joosen wordt nieuwe voorzitter politiecollege

9 januari 2025
Lees meer
© Emy Elleboog

Vlaanderen wil volwaardige rol in Europese defensie-industrie

18 april 2024
Lees meer

Volg mij

  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter

Sofie Joosen

  • Over Sofie Joosen
  • Parlementair Werk
  • Nieuws
  • Duffel
  • Contact

Onderwerpen

  • Landbouw
  • Dierenwelzijn
  • Buitenlands beleid
  • Duffel

Stel je vraag

N-VA-fractie Vlaams Parlement
Leuvenseweg 86
1000 Brussel
Tel: 02 552 42 57
sofie.joosen@vlaamsparlement.be

Lid worden van de N-VA

Footer menu

  • Disclaimer
  • Privacy
  • Sitemap

© 2025 

N-VA, Koningsstraat 47 bus 6, 1000 Brussel | info@n-va.be | +32 2 219 49 30